Projektowanie instalacji wentylacyjnych

Projektowanie instalacji wentylacyjnych

Od prawidłowej pracy układu wentylacji w domu zależy komfort, zdrowie i samopoczucie  mieszkańców. Instalacja wentylacyjna powinna być dostosowana do potrzeb i wymagań  użytkowników co pozwoli na jej długotrwałą i efektywną eksploatację.

W procesie projektowania instalacji wentylacyjnej bardzo ważnym jest określenie charakteru pomieszczenia, jego przeznaczenia oraz przewidywalną liczbę osób, która może w nim przebywać.

Odpowiednio dobrany system wentylacyjny pozwoli obniżyć koszty ogrzewania, zapewni wysoki komfort klimatyczny, pozwoli w szybki sposób usunąć nadmiar wilgoci i dwutlenku węgla oraz ochroni ściany budynku przed zagrzybieniem.

Oferujemy kompleksową usługę projektowania instalacji wentylacyjnej, począwszy od projektu poprzez dostawę wybranych urządzeń oraz ich instalację.

Wykonujemy projekty instalacji wentylacyjnej dla różnorodnych obiektów: domów, hal magazynowych, centrów handlowych, hal przemysłowych i innych obiektów użyteczności publicznej.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu instalacji wentylacyjnych. Współpracujemy z dużą grupą doświadczonych projektantów. Projekty wykonywane przez naszych specjalistów  wykorzystują najnowszą wiedzę techniczną i nowoczesne technologie.

Wentylacja gwarantuje bezpieczne użytkowanie budynku. Skuteczna, niczym nie zakłócona cyrkulacja powietrza zapewnia nie tylko zdrowie i dobre samopoczucie, ale również zapobiega zatrzymywaniu w pomieszczeniu wilgoci oraz rozwoju grzybów. W pomieszczeniach usługowych, takich jak np. lokale gastronomiczne zadaniem wentylacji jest również usuwanie z pomieszczenia nieprzyjemnych woni i zapewnienie warunków normalnej pracy.

Projektowanie instalacji wentylacyjnych musi być poparte wiedzą budowlaną oraz doświadczeniem. Trzeba brać pod uwagę nie tylko potrzeby klientów, ale przede wszystkim specyfikę budynku i rolę, jaką ma odgrywać wentylacja. Wentylacja powinna być dostosowana zarówno do budynku, jak i potrzeb klienta – to zapewni jej prawidłową eksploatację.

Projektujemy oraz montujemy wentylację w:

– obiektach mieszkalnych (domy wielorodzinne, jednorodzinne, segmenty, mieszkania),
– biurach,
– pomieszczeniach szpitalnych i medycznych,
– szkołach i obiektach uczelnianych,
– obiektach użyteczności publicznej,
– budynkach magazynowych,
– budynkach handlowo-usługowych,
– budynkach o przeznaczeniu specyficznym.

Co bierzemy pod uwagę przy usłudze projektowanie instalacji wentylacyjnych?

– charakterystykę budynku, jego przeznaczenie,
– przeznaczenie wentylacji,
– kooperację systemu wentylacji z innymi instalacjami,
– możliwości finansowe zamawiającego.

Warto pamiętać, że system wentylacji powinien być przede wszystkim dobrze zaprojektowany i wykonany. Istotne są również walory estetyczne elementów, widocznych gołym okiem. Nasza firma od lat proponuje rozwiązania, które są zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.