10lip

W jaki sposób czyścić klimatyzator?

lipiec 10, 2017 Klimatyzacja 0

Nowoczesne klimatyzatory są wyposażone w szereg układów, które powodują, że używanie klimatyzacji jest zdrowe i przyjemne. Regularne czyszczenie klimatyzatora pozwala cieszyć się chłodnymi pomieszczeniami w upalne dni i zadbać o korzystny wpływ klimatyzacji na zdrowie. Jak konserwować instalację?

Filtr, wloty i wyloty

Są to elementy, które należy czyścić mniej więcej co trzy tygodnie. Do ich czyszczenia z kurzu wykorzystuje się zwykłą miękką ściereczkę i delikatny płyn czyszczący. Nie zależy używać płynów żrących, gdyż mogą uszkodzić delikatne elementy układu klimatyzacji. Zabronione jest używanie środków czyszczących zawierających substancje toksyczne, gdyż mogą one zostać uwolnione do klimatyzowanego pomieszczenia.

Aby pozbyć się mikroorganizmów, które mogą wywoływać groźne choroby układu oddechowego należy wykorzystywać środek dezynfekujący. Dobry preparat powinien zwalczać możliwie jak najszerszą gamę bakterii i jednocześnie być nieszkodliwy dl zdrowia i życia człowieka. Nie powinien także powodować uszkodzeń elementów układu.

Profesjonaliści co najmniej raz w roku

Oczywiście regularne konserwacja domowymi sposobami jest bardzo ważna. Ale, żeby mieć pewność, że wszystkie elementy instalacji klimatyzacyjnej są w odpowiednim stanie należy co najmniej raz do roku zwrócić się o pomoc do fachowców. W czym pomagają profesjonalne firmy? Przede wszystkim sprawdzają i czyszczą wszystkie kanały i przewody znajdujące się w urządzeniu, czyli te miejsca, do których nie sposób dotrzeć domowymi sposobami. Dysponują również najlepszymi preparatami dezynfekującymi, którym nie oprą się żadne groźne mikroorganizmy.