15maj

Klimatyzacja w domu alergika

maj 15, 2017 Klimatyzacja 0

Letnie upały mogą być prawdziwą zmorą i czasami trudno obejść się bez klimatyzacji w domu czy biurze. Nie jest łatwo nam pracować i być wydajnym, czy nawet odpoczywać w domowym zaciszu kiedy z nieba leje się żar. Wysoka temperatura sprawia, że jesteśmy bardziej zmęczeni i senni. Klimatyzacja okazuje się niezbędna, ale osoby cierpiące na alergię, często mają wątpliwości, czy zamontować klimatyzator, a jeśli tak to jaki? W dzisiejszym wpisie rozwiejemy wszelkie wątpliwości alergików.

Opinia na temat klimatyzacji, że szkodzi alergikom i jeszcze bardziej ich uczula jest mitem. Pulmonolodzy twierdzą, że to urządzenie może nawet pomóc w niektórych przypadkach alergii. Zaletą klimatyzacji są przede wszystkim filtry, które wyłapują zanieczyszczenia z powietrza, a w dzisiejszej dobie pozbywają się z niego nawet formaldehydów oraz cząstek organicznych. W biurach z kolei ogromną zaletą może być jonizator powietrza, dzięki czemu pozbywamy się z powietrza jonów dodatnich wytwarzanych przez np. komputery, drukarki itp, a także alergenów. To korzystnie wpływa na nasze samopoczucie oraz efektywność w pracy. Jak widać nie ma żadnych przeciwwskazań do zamontowania klimatyzatora, a nawet jest to dobra forma profilaktyki.

Jaki klimatyzator wybrać?

Przy wyborze klimatyzatora dla alergika, należy zwrócić szczególną uwagę aby klimatyzator taki był wyposażony w dobrej klasy filtry, które usuwają z powietrza nie tylko kurz, ale również alergeny. Filtry takie mogą zawierać jony srebra, które zabijają wszelkie bakterie i wirusy, oraz zawierać witaminę C dzięki której poprawi się nasze ogólne samopoczucie. Dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie jonizatora powietrza.

Aby klimatyzacja nie stanowiła zagrożenia dla alergików oraz innych użytkowników należy szczególnie dbać o jej czystość. Bardzo ważną czynnością jest regularna konserwacja urządzenia – czyszczenie filtrów oraz odgrzybianie parownika. W innym wypadku w mieszkaniu pojawią się drobnoustroje, które mogą być przyczyną wielu chorób i infekcji.

Sprawdźcie Nasze oferty naszych domowych klimatyzatorów.