2kw.

Wentylator czy klimatyzator?

kwiecień 02, 2017 Klimatyzacja 0

Gdy za oknem zaczyna się robić ciepło a rośliny wracają do życia, wiele osób niezwykle ten fakt raduje. W końcu można pożegnać tę straszną zimę i wszechogarniające zimno; powoli witać się z krótkimi rękawkami, odsłoniętymi butami i wyjazdem gdzieś na ciepłe wakacje. Szybko jednak okazuje się, że i lato ma swoje wady. Wady, o których woleliśmy przez sezon zimowy zapomnieć, chcąc jak najszybciej powitać się z promieniami słonecznymi. Do największych zdecydowanie należy wszechogarniająca duchota.

Klimatyzacja w domu – zbędny wydatek czy rzeczywista potrzeba?

Jeśli mamy szczęście i nasze mieszkanie czy dom leżą w osłoniętym przed słońcem miejscu, lejący się z nieba żar nie będzie stanowić dla nas aż takiego problemu. Gorzej, jeśli nasze okno codziennie wita się z promieniami słonecznymi, albo gdy mieszkamy w dużym mieście, gdzie beton skutecznie kumuluje ciepło, by następnie powoli, systematycznie oddawać je na zewnątrz. Powoduje to, że nasze codzienne funkcjonowanie staje się niezwykle męczące. Zaczynamy wówczas myśleć o jakimś rozwiązaniu, które przyniesie choć trochę ulgi – wpisujemy w wyszukiwarkę „wentylatory” i szybko decydujemy się na jeden z pierwszych, lepszych modeli.

Jednak ulga okazuje się być krótkotrwała. Wentylatory jedynie mielą powietrze, nieznacznie tylko je ochładzając. Ponadto są bardzo wadliwe i nie zawsze działają tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Kolejną sprawą jest nieporęczność takich urządzeń, które działają jedynie punktowo; nawet jeśli jakiś model posiada opcję automatycznego obracania się, najpierw będziemy musieli znaleźć optymalne dla niego miejsce i pilnować, aby przypadkiem coś nie przesłoniło strumienia powietrza.

Nasza przygoda z takim wiatrakiem kończy się zazwyczaj po jednym / dwóch sezonach. Nieco poirytowani, odkładamy go do piwnicy lub wyrzucamy, zakładając, że nie ma on szans na przeżycie kolejnych lat. A gdyby tak wybrać sprzęt mniej zawodny i o wiele bardziej skuteczny, jakim są klimatyzatory? Klimatyzacja w domu to rozwiązanie proste, stosunkowo tanie i niezwykle skuteczne. Nie musisz przejmować się, że wylot klimatyzatora nie znajduje się idealnie na wprost Ciebie – ochłodzone powietrze i tak do Ciebie dotrze, ponieważ obniża temperaturę w całym mieszkaniu a nie tylko w pobliżu wylotu.