10maj

Wiercenie w betonie

maj 10, 2017 Klimatyzacja 0

W trakce prac wykończeniowych lub budowlanych często pojawia się potrzeba przebicia otworów w ścianach lub w stropach, aby przeprowadzić rury lub przewody. Jak powszechnie wiadomo, kucie nie zawsze jest dokładne, wymaga wiele pracy i wysiłku, a na sam koniec materiał i tak trzeba dodatkowo obrobić. Ostatnio dużą popularnością cieszy się wiercenie w betonie specjalistyczną otwornicą z powłoką diamentową. Dzięki tej innowacyjnej metodzie można wykonywać z dużą dokładnością otwory o wymaganych wymiarach. Poniżej przedstawiono zasadnicze zalety tej nowoczesnej metody wiercenia w betonie.

Wiercenie w betonie specjalistyczną otwornicą z powłoką diamentową jest najdokładniejszym sposobem na wykonanie przepustów w ścianach, stropach itp. Dzięki tej metodzie nie powstają odpryski oraz nie zostaje naruszona struktura nośna ścian. Z tego względu ta metoda doskonale sprawdza się przy pracach wykończeniowych. Wiercenie może odbywać się na sucho lub mokro, metoda mokra umożliwia „wyłapanie” pyłów powstających podczas wiercenia. Wykonane otwory i ich krawędzie nie wymagają dalszej obróbki ze względu na precyzję otwornicy.

Zasadniczymi zaletami tej metody jest duża szybkość wykonywania otworów, wysoka dokładność ich wykonania oraz możliwość wiercenia w betonie pod różnymi kątami. Nie bez znaczenia jest także stosunkowo niski poziom hałasu podczas wiercenia w betonie otwornicą z powłoką diamentową.